Szukasz informacji? Znajdziesz ją TU!

Szafa kapsułowa – rozwiązanie, które przyniesie wiele korzyści

Szafa kapsułowa – rozwiązanie, które przyniesie wiele korzyści

Jesteś zmęczona poszukiwaniem ubrań, które pasują do Ciebie, jak i do obowiązującej mody? A może Twoja szafa pęka w szwach, a i tak nie masz czego na siebie założyć? Rozwiązaniem na te przypadłości jest minimalistyczna szafa kapsułowa! Garderoba kapsułowa pozwoli Ci zapanować nad chaosem w szafie i wyglądać stylowo przy każdej okazji, nie wkładając w to dużego wysiłku. Co jeszcze musisz wiedzieć o szafie kapsułowej? Sprawdź poniżej!

Szafa kapsułowa- porządek i styl

Szafa kapsułowa opiera się na minimalistycznych założeniach. Wybierasz kilkanaście pasujących do siebie ubrań, które pozbawione są symptomów szybkiej mody. Najczęściej ubrania w szafie kapsułowej utrzymane są w stonowanych kolorach i klasycznych krojach, dzięki czemu jeden raz stworzona garderoba służy Ci przez lata. Idealnie stworzona szafa kapsułowa to taka, z której wyciągasz dwie losowe rzeczy i one doskonale do siebie pasują. Właśnie dlatego ten rodzaj organizacji ubrań oszczędza Twój czas. Przemyślane, proste ubrania to przepis na to, aby zawsze mieć dobrą stylizację pod ręką. Pamiętaj, aby wybierając ubrania do szafy kapsułowej kupować to, w czym jest Ci wygodnie i co pasuje do Twojego stylu życia – dzięki temu wykorzystasz potencjał tego rozwiązania w pełni.

Komponując garderobę w tylu kapsułowym, oszczędzasz również pieniądze, ponieważ ubrania, które kupujesz są ponadczasowe i tak samo dobrze, jak dziś będą się prezentować za parę lat.

Szafa kapsułowa- najważniejsze elementy 

Zanim zaczniesz komponować szafę kapsułową, przemyśl, w jaki sposób chcesz ją zorganizować, bo od tego będzie zależeć ilość elementów, jakie się w niej znajdą. Najczęściej stosowanym podziałem jest ten na pory roku oraz na funkcję np. garderoba do pracy, na co dzień, na eleganckie wyjście itd.

Kiedy już ten etap masz za sobą, zacznij od komponowania bazy. W polskim klimacie przez większość roku nosimy długie spodnie i bluzki. Poszukaj więc kilku par klasycznych spodni i spódnic w neutralnych kolorach. Następnie to samo zrób z bluzkami, swetrami i innymi często noszonymi przez Ciebie elementami garderoby. Pamiętaj, aby stawiać na jakość, a nie ilość. Trzy elementy z każdej kategorii zdecydowanie wystarczą! Szukając ubrań na lata, sprawdź, jakie perełki oferuje np. galeria na Krupówkach w Zakopanem. Znajdziesz tam ponadczasowe elementy garderoby w sklepach topowych marek, w których ubiera się wiele współczesnych polskich ikon mody.

Boisz się, że w neutralnej, kapsułowej szafie zniknie Twój unikalny styl? Postaw na dodatki! To one nadają prostym stylizacją pazura, a ich kolekcjonowanie nie zajmuje wiele miejsca. Ciekawa biżuteria, apaszka czy pasek do spodni może być Twoim wyróżnikiem!

Szafa kapsułowa to skuteczna metoda na walkę z nadmiarem w szafie, ale także droga do wyrobienia w sobie poczucia stylu i klasy. Spróbuj, aby się przekonać!