Szukasz informacji? Znajdziesz ją TU!

Sprawdź gdzie sprzedać zadłużone mieszkanie

Większość nieruchomości znajdujących się obecnie na rynku to lokale zadłużone. Najczęściej zadłużeniem tym, jest zaciągnięty na poczet ich zakupu bankowy kredyt hipoteczny. Sprawdź gdzie sprzedać zadłużone mieszkanie.

Nasza gospodarka przeżywa obecnie trudne chwile, a rynek nieruchomości od przeszło sześciu lat nie może poradzić sobie z kryzysowymi nastrojami. Stąd coraz więcej osób decyduje się na sprzedaż swoich zadłużonych nieruchomości. Nie jest to łatwe, bo ich sytuacja prawna jest często nieuregulowana.

Spółka HZDK Grupa Inwestycyjna specjalizuje się w szybkich transakcjach sprzedaży i kupna nieruchomości z zadłużeniami, mieszkań w starym budownictwie, które wymagają często kapitalnego remontu, a także w nowym budownictwie, również w stanie deweloperskim.

O spółce HZDK i jej gałęziach działalności opowiedział nam Tomasz Szymkowiak, prezes HZDK Grupa inwestycyjna sp. zo.o. .

 

Do kogo skierowana jest Państwa oferta?

Tomasz Szymkowiak: Nasza oferta skierowana jest do osób, którym z różnych przyczyn zależy na szybkiej sprzedaży nieruchomości. Niejednokrotnie są to osoby, które posiadają mieszkanie w Polsce, a od lat mieszkają na stałe zagranicą – w takim przypadku mieszkanie w Polsce staje się dla nich przysłowiową kulą u nogi. Inną grupą są ludzie, którzy odziedziczyli nieruchomość w spadku, czasem w fatalnym stanie technicznym, a chcą ją szybko spieniężyć.’


Dlaczego więc przychodzą do was, a nie próbują sprzedać mieszkania na rynku?

TS: Często tak właśnie jest. Niestety obecnie wciąż wydłuża się średni okres sprzedaży mieszkania – przy niekorzystnych uwarunkowaniach potrafi trwać nawet dwa lata. My natomiast jesteśmy w stanie podjąć wstępną decyzję o zakupie nieruchomości w ciągu trzech dni, a finalizować transakcję w ciągu tygodnia. Zawsze płacimy gotówką.


Jakimi nieruchomościami jesteście zainteresowani?

TS: Właściwie interesuje nas każdy rodzaj nieruchomości: mieszkania, grunty, lokale komercyjne, ale także hale i budynki przemysłowe.

 

Co z mieszkaniami zadłużonymi?

TS: Nie przerażają nas zadłużenia, również te ujawnione w księdze wieczystej. Niejednokrotnie jesteśmy w stanie zaproponować korzystną dla Sprzedającego ofertę, która pozwoli mu nie tylko na uniknięcie licytacji komorniczej, ale także na otrzymanie pieniędzy na nowy start.

 

Co robicie z pozyskanymi nieruchomościami?

TS: Mieszkania, które tego wymagają, remontujemy. Jeżeli mieszkanie jest zadłużone, regulujemy długi i czyścimy Księgę Wieczystą. Następnie przeznaczamy taki lokal na wynajem lub do dalszej odsprzedaży.