Szukasz informacji? Znajdziesz ją TU!

Jak dbać o podłogi winylowe?

Jak dbać o podłogi winylowe?

Nowa podłoga winylowa utrzymana w nienagannym stanie będzie ozdobą każdego mieszkania. Wiele osób zastanawia się, jak dbać o podłogi winylowe, by zachować ich idealny wygląd i funkcjonalność na dłużej. Odpowiednio dobrane preparaty sprawią, że małym nakładem sił, będziemy mogli cieszyć się podłogą winylową przez długi czas.

Podłogi winylowe – rozwiązanie dla każdego

Podłoga winylowa ma jedną, kluczową zaletę – trwałość. Wszystko dlatego, że jest zbudowana warstwowo. Jej poszczególne elementy produkowane są z winylu połączonego z włóknistym rdzeniem. Na całość nałożony jest wzór oraz wierzchnia warstwa użytkowa.

Podłogi winylowe doceniane są również za właściwości hydrofobowe. Zalanie ich nie wpłynie negatywnie na ich stan wizualny, więc idealnie sprawdzą się w kuchniach czy łazienkach, gdzie ryzyko zalania jest o wiele większe.

Dodatkowo, bardzo łatwo utrzymać je w idealnej czystości, co jest bardzo ważne dla rodzin z dziećmi i dla właścicieli czworonogów.

Podłogi winylowe – jak o nie dbać?

Na początek warto zastanowić się nad odpowiednią ścierką do podłogi. Dobrze dobrana sprawi, że mycie będzie skuteczniejsze i o wiele szybsze. Na szczęście podłogi winylowe można czyścić prawie wszystkim. W tym przypadku sprawdzi się ściereczka z mikrofibry, zwykły mop oraz specjalna ściereczka do podłóg. Jeżeli chodzi o preparaty, warto zdecydować się na konkretne rozwiązania, które pozwolą utrzymać podłogę w czystości.

  • Swish SP – 100 – Preparat do codziennej pielęgnacji powierzchni – jest to wysokiej jakości preparat, który wyróżnił się na rynku właściwościami antypoślizgowymi i antystatycznymi. Sprawdzi się idealnie w przypadku regularnej, bieżącej konserwacji podłóg. Jest idealny nie tylko w domu. Nadaje się również do powierzchni magazynowych i biurowych. Zapewni nieskazitelną czystość, odznacza się pięknym kwiatowym zapachem i wysoką wydajnością.
  • Swish Winterinse – to preparat przeznaczony do wszelkiego rodzaju powierzchni. Jest odpowiedni do mocnego, uporczywego brudu z którym nie może poradzić sobie zwykły płyn do czyszczenia. Dodatkowo, tworzy na podłodze odporną na ścieranie powłokę, dzięki czemu podłogi winylowe nie będą się tak szybko brudziły.
  • Swish Wash’n’Shine – jest przeznaczony do pielęgnacji podłóg, jednak łączy w sobie wiele praktycznych funkcji. Jest odpowiedni dla osób które zastanawiają się jak dbać o podłogi winylowe bez wysiłku. Dodatkowo pozostawi specjalną warstwę, która utrudni osadzenie się brudu w przyszłości. Działa szybko i skutecznie.

Warto zaznaczyć, że na rynku dostępnych jest wiele wzorów, każdy więc znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i pasującego do każdego wnętrza. Właśnie dlatego podłogi winylowe nie tracą na popularności. Utrzymanie ich w czystości, posiadając odpowiednie preparaty, jest proste i nie wymaga dużego wysiłku. Dzięki temu, na dłużej zachowają swój nienaganny wygląd i będą tak samo funkcjonalne, jak na początku.