Szukasz informacji? Znajdziesz ją TU!

Dobre wkręty do regipsów – na co zwrócić uwagę?

Dobre wkręty do regipsów – na co zwrócić uwagę?

Płyty karton-gips to jeden z najczęściej wybieranych materiałów budowlanych, bez którego praca stałaby się znacznie utrudniona. Znajdują swoje zastosowanie podczas budowania ścian działowych, równania krzywych powierzchni, a nawet tworzenia różnego rodzaju elementów nośnych. Ponadto koszt zakupy tego typu materiałów jest stosunkowo niski, dzięki czemu każdy z nas może sobie na nie pozwolić. Jednakże, aby cała konstrukcja była w stanie wytrzymać przez jak najdłuższy czas, warto zadbać nie tylko o wybór dobrej jakości płyt, lecz także odpowiednich wkrętów. Jakie wkręty do regipsów sprawdzą się najlepiej?

Na co warto zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu?

Kluczowym aspektem, jaki powinniśmy mieć na uwadze, jest dopasowanie wkrętów do typu profili, z których korzystamy. Wkręty dedykowane profilom drewnianym z wielu względów mogą nie sprawdzić się w przypadku konstrukcji wykonanej z blachy, bądź aluminium. Kiedy pracujemy z drewnem świetnym wyborem, będą wkręty stalowe, które umożliwia nam stworzenie wytrzymałej konstrukcji. Natomiast blachowkręty jak sama nazwa wskazuje, pomogą nam postawić solidną ścianę działową z wykorzystaniem profili z np. ocynkowanej blachy. Kolejnym niezwykle ważnym czynnikiem jest wybór odpowiedniego gwintu. W konstrukcji metalowej powinniśmy zastosować niewielkie gwinty, zwane także gwintami podwójnymi, natomiast drewniane instalacje należy wykonywać z zastosowaniem gwintów grubych. Spore ułatwieni podczas wyboru wkrętów, może również stanowić przeanalizowania zaleceń producenta profili, gdyż przeważnie znajdziemy w nich informacje dotyczące dedykowanego modelu.

Jakie wkręty do regipsów wybrać?

Jeśli etap ustalania wyboru wkrętów dostosowanych do asortymentu, z jakiego korzystamy mamy już za sobą, pozostało nam jeszcze wybrać produkty wysokiej jakości, które ułatwią oraz przyspieszą proces tworzenia konstrukcji.

Dobre wkręty do regipsów powinny charakteryzować się przede wszystkim ostrym czubkiem. W przypadku jego braku praca będzie znacznie utrudniona, gdyż będziemy zmuszeni do nawiercania otworów. Kiedy jednak czubek jest wystarczająco ostry, bez najmniejszego problemu przebije się przez każdą płytę. Ponadto warto zaznaczyć, iż zakup wkrętów oraz wybranych płyt jest inwestycją długoterminową, a co za tym idzie, nie należy oszczędzać na jakości produktów! Niskiej jakości artykuły mogą skutkować pojawieniem się brązowych plam na suficie lub ścianie, powstałych w wyniku rdzewienia wkrętów. Aby temu zapobiec, musimy stawiać na wkręty wykonane ze stali nierdzewnej.