Szukasz informacji? Znajdziesz ją TU!

Czym powinny charakteryzować się drzwi techniczne?

Czym powinny charakteryzować się drzwi techniczne?

Drzwi techniczne muszą spełniać szereg kryteriów, odpowiadają za bezpieczeństwo i komfort przebywania w budynku. Są często wykorzystywane w zakładach pracy albo w budynkach użyteczności publicznej, sprawdzą się też w kotłowni i piwnicy. Do konstrukcji drzwi technicznych bardzo często stosowane są nowoczesne technologie, w sytuacjach awaryjnych od jakości ich wykonania zależy bezpieczeństwo osób znajdujących się wewnątrz.

Właściwości drzwi technicznych

Drzwi techniczne Wiśniowski charakteryzują się wyższymi właściwościami ochronnymi o różnym charakterze. Techniczne modele drzwi mają takie właściwości, jak:

– dodatkowe zabezpieczenie przed przedostawaniem się ognia,

– ochrona przed włamaniem,

– utrzymanie dobrej ochrony akustycznej i termicznej.

Modele ognioodporne drzwi technicznych w razie powstania pożaru pozwalają na bezpieczną ewakuację, a także wyniesienie cenniejszych przedmiotów z pomieszczenia. Drzwi techniczne Wiśniowski zabezpieczające przed ogniem są oznaczone symbolem El oraz liczbą, która mówi o tym, jak długo będą skuteczną ochroną przeciwpożarową. Antywłamaniowe drzwi techniczne mają specjalną konstrukcję i dodatkowe zabezpieczenia przed włamaniem, aby trudniej było je sforsować. Dużą barierą do pokonania dla potencjalnych złodziei są drzwi oznaczone specjalnymi symbolami zgodnymi z europejskimi normami, np. RC3, RC4. Drzwi techniczne zewnętrzne mają z reguły wypełnienie ze styropianu albo wełny mineralnej zapewniającej izolację termiczną i pochłaniającą skutecznie dźwięki.

Gdzie są stosowane drzwi techniczne?

Drzwi techniczne są przeznaczone nie tylko do budynków użyteczności publicznej, sprawdzą się także w miejscach wymagających izolacji akustycznej i zabezpieczenia przed włamaniem. Dzięki swojej wytrzymałości znajdują zastosowanie w budynkach mieszkalnych, obiektach przemysłowych, laboratoriach, biurach, hotelach, magazynach i szpitalach. Zwiększają one bezpieczeństwo pomieszczenia, w którym są zamontowane oraz tych, które z nim sąsiadują. W domowej przestrzeni mają zazwyczaj zastosowanie w garażu, na strychu, w piwnicy albo kotłowni, oddzielają strefę mieszkalną od pomieszczeń gospodarczych. W przestrzeniach przemysłowych są montowane jako zabezpieczenie holi ewakuacyjnych, hal produkcyjnych, a także wszystkich miejsc narażonych na zalanie, pożar albo wybuch. Niektóre z wariantów drzwi technicznych mają charakter uniwersalny, ale można je także dobrać parametrami w zależności od ich przeznaczenia. Dużą popularnością cieszą się drzwi techniczne płaszczowe ze względu na swoją wytrzymałość i mało skomplikowany charakter montażu. Drzwi techniczne Wiśniowski charakteryzują się także zróżnicowaną kolorystyką, którą łatwo dopasować do każdej stylizacji wnętrz.