Szukasz informacji? Znajdziesz ją TU!

10 Najbardziej Przyjaznych Zwierząt Na Świecie

Podczas gdy niektóre zwierzęta na wolności są agresywnymi, zimnokrwistymi zabójcami, inne są miłe, zabawne i mogą być prawdziwymi przyjaciółmi ludzi. Oto nasza lista 10 najbardziej przyjaznych zwierząt.

Kapibara

Nie daj się zwieść rozmiarowi tego ssaka. Kapibara jest najbardziej przyjaznym zwierzęciem na świecie. Należąca do rodziny Hydrochoerinae Kapibara jest wyjątkowym gryzoniem.

Zwierzęta te pochodzą z Ameryki Środkowej i Południowej i przebywają głównie na terenach bagiennych i w pobliżu zbiorników wodnych. Kapibary dorastają do 60 cm i ważą do 65 kg.

Żywią się trawą (dorosłe osobniki zjadają codziennie prawie 3,5 kg trawy) i potrzebują cały czas wody, aby nawilżyć suchą skórę.

To bezogonowe, pokryte płetwami zwierzę o brązowej sierści jest niezwykle towarzyskie i łatwe do wytresowania. Kapibary żyją w dużych grupach, zwykle od 10 do 30 osobników.

Najbardziej dominująca Kapibarą jest liderem stada i to on odpowiada za bezpieczeństwo pozostałych członków grupy. Kapibary są doskonałymi pływakami i nurkami.

Pies

Jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych na świecie, psy zasłużyły na zaszczyt bycia najlepszym przyjacielem człowieka. Rozumieją ludzkie emocje i uczucia lepiej niż jakiekolwiek inne zwierzę.

Psy pomagają ludziom na niezliczone sposoby. Psy można łatwo wyszkolić, a jednocześnie są bardzo lojalne.

Psy nie lubią deszczu, ponieważ odgłos deszczu rani ich wrażliwe uszy. Najbardziej unikalną cechą jest psi węch, który jest niesamowitym narzędziem wykorzystywanym przez ludzi od tysięcy lat.

Uważa się, że najwcześniejsze europejskie wizerunki psów pochodzą z 4500 roku przed naszą erą, malowidła znaleziono w hiszpańskich jaskiniach.

Psie szczenięta mają 28 zębów, natomiast dorosłe psy mają 42 zęby, sześć siekaczy i dwa kły z przodu pyska.

Delfin

Jedno z najmądrzejszych zwierząt na świecie – Delfiny znane są ze swoich umiejętności społecznych i przyjaznego zachowania. Są zaskakująco sprytne i przeważnie nieszkodliwe.

Te szare zwierzęta wodne często bawią się w obecności ludzi i innych stworzeń. Można je zobaczyć podążające za statkami i łodziami.

Mają otwór w czubku głowy, przez który oddychają powietrzem . Są delfiny, które mogą przebywać pod wodą przez 20 sekund, ale niektóre z nich mogą pozostać pod wodą przez 30 minut bez konieczności powrotu na powierzchnię.

Kot

Zabawny i nieskrępowany. Koty są znane z dominującego stosunku do ludzi i niezależnego usposobienia. Ale jednocześnie są bardzo przyjazne.

Mruczą wyrażając zadowolenie, a przebywanie w pobliżu tych beztroskich czworonogów to czysta przyjemność. To zrelaksowane i zabawne zwierzę jest jednym z najlepszych przyjaciół człowieka.

Kot tonkijski jest jedną z najbardziej towarzyskich ras kotów, podczas gdy Maine Coon jest jedną z najbardziej udomowionych.

Uważa się, że koty udomowiono ponad 4000 lat temu ze względu na ich zdolności łowieckie. To jedno z najpopularniejszych zwierząt domowych na świecie. Mają 30 zębów i większość z nich jest bardzo ostra.

Panda wielka

Pandy wielkie żyją w górach środkowych Chin. Są nie tylko najsłodszymi stworzeniami, ale także najbardziej przyjaznymi.

99% ich diety składa się z bambusa. Ogromne pandy ważące do 135 kg są niezwykle urocze i zabawne. Czarno-białe pandy są w Chinach uważane za skarb narodowy.

Niestety należą do grupy gatunków zagrożonych. Centrum Badań i Hodowli Pandy Wielkiej w Chengdu w Chinach pozwala odwiedzającym spędzać czas z tymi uroczymi stworzeniami.

Młode pandy są jednymi z najbardziej uroczych zwierząt na świecie.

Królik

Słodkie i puszyste króliki należą do rodziny zającowatych. Ci roślinożercy są z natury przyjaźni i zawsze ciekawi.

Dzięki potężnym tylnym nogom króliki z łatwością skaczą z miejsca na miejsce. Trawa stanowi większość ich diety. Ich duże uszy i długie przednie zęby sprawiają, że wyglądają niezwykle uroczo.

Króliki są bardzo popularnymi zwierzętami domowymi, lubią jeść a pożywienie przechowują w różnego rodzaju kryjówkach. Dlatego czasem możesz się zdziwić, znajdując zachomikowane królicze jedzenie za sofą.

Świnka morska

Inny członek rodziny gryzoni, świnki morskie, to małe zwierzęta domowe o wadze około 0,5 do 1,5 kg.

Na wolności świnki morskie często występują w parach. W rzeczywistości nie są świniami, ale dzięki swojemu wyglądowi zyskały taką nazwę. Świnki bardzo dbają o siebie, często czyszcząc swoje futerko.

Podobnie jak innym gryzoniom, zęby świnek morskich rosną przez całe życie. Ten roślinożerca uwielbia jeść owoce i warzywa. Interesujące jest obserwowanie małej świnki morskiej, która potrafi biegać zaledwie kilka godzin po urodzeniu.

Niestety żyją dość krótko, bo około 4 lat.

Koń

Koń jest inteligentnym i pożytecznym zwierzęciem. Może Cię zaskoczyć, gdy dowiesz się, że na świecie istnieje ponad 300 ras koni. Chociaż różnią się wielkością i wyglądem, jedno zawsze pozostaje takie samo – są przyjaznymi zwierzętami.

Koń jest zwierzęciem towarzyskim a podczas snu, kiedy konie są w grupie, jeden osobnik zawsze czuwa nad bezpieczeństwem stada, czyli nie śpi.

Łabędź

Ptak z wygiętą szyją jest integralną częścią mitologii. Łabędzie są ucieleśnieniem miłości, jedności i lojalności. Nigdy nie opuszczają swojego partnera i wybierają sobie partnera na całe życie .

Chociaż stają się agresywne, aby chronić swoje młode, łabędzie są z natury przyjazne.

Owca

Owce mają bardzo nieagresywny charakter i są niezwykle towarzyskie. Na świecie istnieje ponad 200 raz owiec. Młode owcy – jagnięta – to jedne z najbardziej uroczych stworzeń na świecie.

Z owczego futra produkowane są wełniane tekstylia a owcze mleko jest wykorzystywane do produkcji serów np. oscypków.