Szukasz informacji? Znajdziesz ją TU!

Lampy ogrodowe – trendy sezonu 2023

Lampy ogrodowe – trendy sezonu 2023

Ogród to wyjątkowe miejsce, dlatego coraz większą uwagę przywiązuje się do tego, aby był nie tylko piękny, ale również bezpieczny, a wybierając meble oraz akcesoria, jakie się w nim znajdą liczy się nie tylko design, ale także komfort użytkowania. Trudno wyobrazić sobie ogród bez klimatycznego oświetlenia. To właśnie lampy tworzą wyjątkową atmosferę w letnie wieczory, a dodatkowo ułatwiają poruszanie się w okolicy domu, kiedy zrobi się już ciemno. Na jakie zatem modele warto postawić w 2023 roku?

Na co zwrócić uwagę wybierając lampy do ogrodu?

Niezwykle istotne, podczas zakupu oświetlenia przed dom będzie to, w jakim miejscu ma się ono znaleźć. Niewielkie lampki z pewnością będą ładnie wyglądały, jednak nie spełnią swojej funkcji zawieszone w miejscu, gdzie potrzeba będzie dużej ilości światła. Warto również wziąć pod uwagę napięcie, jakim będą zasilane, a także to, czy będą zwyczajnie pasowały do charakteru całego domu i ogrodu.

Jakie lampy ogrodowe będą modne w 2023 roku?

W nadchodzącym sezonie letnim i wiosennym przed domem dobrze będą się prezentowały między innymi:

  • Lampy led o prostokątnych kształtach oraz lampy solarne. Klasyczne lampy przypominające słupek są modne już od jakiegoś czasu. Doskonale zatem będą wyglądały przy każdym nowoczesnym domu. Energooszczędne ledowe żarówki lub możliwość ładowania takich lamp promieniami słonecznymi, to także coś, o czym warto pamiętać decydując się na zakup oświetlenia przy domu.
  • Lampy girlandy. Klimatyczne lampki na sznurku pięknie wyglądają w ogrodzie i pomagają stworzyć wyjątkową atmosferę. Warto zawiesić je chociażby w altanie i zapewnić sobie dodatkowe oświetlenie podczas letnich wieczorów z przyjaciółmi.
  • Oświetlenie “z dołu”. Świecąca kostka brukowa? Lampy umieszczone w podłożu? Dlaczego nie? To niezwykle nowoczesne rozwiązanie do ogrodu i zdecydowanie będzie mieściło się w tegorocznych trendach.
  • Lampy w stylu retro. Miłośnicy prawdziwych perełek i fani stylu vintage, z pewnością chętnie postawią przed swoim domem lampy o fantazyjnych kinkietach i jak najbardziej również są one w dobrym guście.

Lampa ogrodowa to niezwykle istotny dodatek, który zapewnia dodatkowe światło, a jednocześnie stanowi prawdziwą dekorację przestrzeni przed domem. Współczesne trendy nie są jednoznaczne, dlatego bez względu na to, czy chcemy stworzyć nowoczesny, czy też bardziej klasyczny klimat w swoim ogrodzie, to możemy znaleźć coś dla siebie.