Szukasz informacji? Znajdziesz ją TU!

Jan Kolański zwycięzcą konkursu Dynamiczny Przedsiębiorca

Jan Kolański zwycięzcą konkursu Dynamiczny Przedsiębiorca

Jan Kolański jest twórcą giełdowej Grupy Colian, a teraz został zwycięzcą 3. edycji prestiżowego konkursu “Dynamiczny Przedsiębiorca”. Od od kilku lat konsekwentnie budował swoje imperium, przejmując kolejne spółki, jednocześnie cały czas dba o innowacyjne i nowoczesne rozwiązania.

Kim jest Jan Kolański?

Jan Kolański znany jest z konsolidacji polskiego rynku słodyczy. Jego firma jaką jest Grupa Colian jest obecnie wiodącym przedsiębiorstwem z polskim kapitałem. Aktualnie do portfela firmy należą takie spółki jak Grześki, Goplana, Familijne, Jeżyki, Akuku! i Solidarność. Dodatkowo do kapitału dołączono firmy z branży kulinarno-napojowych jak Hellena, Appetita i Siesta.

Co więcej zwycięzca konkursu cały czas współpracuje z lokalnymi przedsiębiorcami oraz samorządami i jest członkiem prestiżowej Wielkopolskiej Rady Trzydziestu, jak również prezesem Klastra Spożywczego Wielkopolski Południowej. Dodatkowo pełni funkcję wiceprezesa firmy POLBISCO – Stowarzyszenia Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych.

Dynamiczny Przedsiębiorca – trudny wybór, duża konkurencja

Kapituła konkursu miała trudny orzech do zgryzienia. W ostatnim czasie duża cześć przedsiębiorców stawia na innowacyjność. Z tego też powodu wyróżnienie przyznano Romana Leśniaka, który pełni funkcję prezesa zarządu Zakładów Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL S.A.

Nagroda w konkursie “Dynamiczny Przedsiębiorca” została przyznana już po raz trzeci.

Konkurs organizowany jest w celu wyróżniania najbardziej nowoczesnym właścicielom oraz współwłaścicielom firm, które realizują projekty rozwojowe, a jednocześnie wyróżniają się podejściem do zarządzania. Niezależna kapituła konkursu promuje przede wszystkim osoby, które mają innowacyjne i nowoczesne podejście i wykazują szczególną odwagę w podejmowanych decyzjach. Konkurs odbył się pod hasłem Wbrew Stereotypom – Innowacja drogą do rozwoju.

Kapituła konkursu Dynamiczny Przedsiębiorca składała się w wybitnych nazwisk ze świata nauki i biznesu. III Forum Przedsiębiorców Grant Thornton, zgromadziło ponad 200 aktywnych prywatnych przedsiębiorców i było największym spotkaniem tego typu w Polsce, które w całości zostało poświęcone tematowi innowacji w biznesie.