Szukasz informacji? Znajdziesz ją TU!

Jaki materiał podłogowy wybrać?

Jaki materiał podłogowy wybrać?

Gdy decydujemy się na remont, musimy zdecydować o tym, jak wyglądać będzie nasze mieszkanie przez co najmniej kilka kolejnych lat. Jest więc wiele decyzji do podjęcia i to takich, gdy musimy przewidzieć, co za kilka lat nadal będzie się nam podobać.

Jedną z takich decyzji jest wybór odpowiedniego materiału budowlanego na podłogę. To, jaki będzie najlepszy, zależy między innymi od tego, o jakim pomieszczeniu mowa.

Są takie pomieszczenia, w których nie ma zbyt wielkiego pola do popisu. Będzie to na przykład łazienka, w której jedynym słusznym rozwiązaniem są kafelki oraz kuchnia, w której możemy wybierać między linoleum a również kafelkami. Przedpokój również nie powinien stanowić wielkiego dylematu, gdyż jest to pomieszczenie, które wymaga tworzywa odpornego na ścieralność. Nie wybierzemy więc tam paneli z najniższej półki, gdyż bardzo szybko się one zużyją.

Problem zaczyna się wtedy, gdy trzeba wybrać materiał podłogowy do salonu i do sypialni. W obu pomieszczeniach możemy wybrać zarówno parkiet, deski podłogowe, klasyczne panele podłogowe, dywan, wykładzinę dywanową, jak i panele korkowe.

Co będzie najlepszym rozwiązaniem na podłogę?

Nie da się jednoznacznie ustalić, jakie rozwiązanie będzie najlepsze, ponieważ wszystko zależy nie tylko od upodobań właścicieli, jak i od ogólnej aranżacji wnętrza. Nie położymy przecież starodawnego parkietu do minimalistycznego wnętrza, a wnętrze rustykalne nie będzie się dobrze prezentowało z jasnymi panelami podłogowymi.

Ciekawym jednak rozwiązaniem, które warto rozważyć są wcześniej wspomniane podłogi korkowe. Są one długo żywotne, a także świetnie izolujące. Gwarantują możliwość chodzenia boso nawet zimą – zawsze będą ciepłe. Dodatkowo, są proste w położeniu (można to zrobić samemu) i proste w utrzymaniu. Wszystko to sprawia, że coraz więcej czynników przemawia za nimi.

Ten typ materiałów na podłogę jest jeszcze w Polsce mało popularny, jednakże Polacy coraz częściej się na nie decydują, gdyż wiedzą, że jakość jest najważniejsza.