Szukasz informacji? Znajdziesz ją TU!

Jak działają wypełniacze?

Jak działają wypełniacze?

Z wiekiem skóra każdego człowieka traci jędrność, a na twarzy zauważyć można pierwsze zmarszczki, będące problemem estetycznym dla wielu kobiet. Mimo obecności na rynku wielu różnych kremów mających niwelować te niedoskonałości, zazwyczaj ich stosowanie nie skutkuje widocznymi efektami. Rozwój medycyny estetycznej sprawił jednak, że istnieją niezwykle skuteczne sposoby na walkę z oznakami starzenia.

Czym są wypełniacze tkankowe?

Coraz częściej usłyszeć można o wykonywaniu zabiegów, które wykorzystują wypełniacze, czyli substancje syntetyczneNajpopularniejszą z nich jest kwas hialuronowy, ale gabinety medycyny estetycznej wykorzystują także substancje, takie jak kwas polimlekowy czy hydroksyapatyt. Substancje te wykorzystywane są do uzupełniania oraz wypełniania tkanek, co skutkuje poprawą owalu twarzy, a także nadaniem jej młodego wyglądu. Zastosowanie tych substancji ma charakter tymczasowy – zabieg należy powtarzać regularnie co kilka miesięcy. Stosowanie substancji syntetycznych to dobra alternatywa dla bardziej inwazyjnych zabiegów, takich jak operacje plastyczne.

Jak działają wypełniacze?

Opisane powyżej zabiegi wykonywane są w celu wypełniania zmarszczek oraz przywrócenia twarzy świeżego, młodego wyglądu. Dzięki temu, że preparaty te stosuje się miejscowo, za ich pomocą można z łatwością i precyzją modelować pojedyncze części twarzy, na przykład policzki czy usta. Co ważne, wstrzyknięcie pod skórę substancji syntetycznej jest od razu widoczne. Na ostateczny efekt należy jednak poczekać około tygodnia. Po tym czasie cera staje się bardziej elastyczna i jędrna, jest lepiej nawilżona, a owal twarzy jest wyraźnie zaznaczony.

Zależnie od rodzaju zmarszczek oraz ich umiejscowienia, stosowane są różne techniki wprowadzania substancji syntetycznej pod skórę. Wyróżnić można metodę:

  • promieniową – stosowana w celu powiększenia objętości dużego rozmiaru skóry,
  • naprzemienną – służy do modelowania kości policzkowych,
  • płaską – umożliwia równomierne wprowadzenie substancji syntetycznych pod całą zmarszczkę,
  • liniową – stosuje się ją w celu zmniejszenia średnio głębokich zmarszczek,
  • wkłuć seryjnych – ma na celu zredukowanie zmarszczek płytkich.

Kwas hialuronowy, czyli najpopularniejszy wypełniacz

Kwas hialuronowy cieszy się niezwykle dużą popularnością w wielu klinikach, które zajmują się wykonywaniem różnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jest to substancja, która występuje naturalnie w ludzkim organizmie i jest odpowiedzialna za wiązanie oraz magazynowanie wody w skórze, co skutkuje odpowiednim nawilżeniem i jędrnością cery. Niestety ilość kwasu hialuronowego spada wraz z wiekiem, a skóra traci na jędrności i elastyczności.

Wypełniacze w postaci kwasu hialuronowego wprowadza się pod skórę, a aplikacja odbywa się na znieczuleniu miejscowym. Kwas hialuronowy stymuluje komórki, które zostają w efekcie pobudzone do zwiększenia produkcji kolagenu, dzięki czemu cera odzyskuje dawny blask oraz staje się bardziej wygładzona i jędrna.