Szukasz informacji? Znajdziesz ją TU!

Felgi – czy wpływają wyłącznie na lepszy wygląd?

Dziś alufelgi to już nie objaw szpanerskiego designu, jak to było jeszcze kilka lat wcześniej. Obecnie to przede wszystkim coś, co naszym autom dodaje klasy, dobrego stylu, ale oprócz samego wyglądu wpływa na wiele rzeczy. Są dobrą alternatywą dla felg stalowych.

Dla tych, którzy z „alusami” nigdy nie mieli do czynienia, przedstawiamy kilka najważniejszych zalet, jakimi się charakteryzują:

– przede wszystkim lekkość – nie obciążają dodatkowo zawieszenia, a wręcz wydłużają jego żywotność dzięki mniejsze masie w porównaniu z felgami stalowymi.

– mniejsza masa wpływa również na niższe zużycie paliwa;

– poprzez swoją konstrukcję wspomagają wentylację układu hamulcowego, zwiększając jego wydajność;

– felgi są odporniejsze na uderzenia dynamiczne w porównaniu do felg stalowych.

– są dostępne w wielu rozmiarach i w szerokiej gamie kolorów tak, by każdy mógł znaleźć wersję odpowiednią dla swojego auta;

– dobrze dobrane do modelu samochodu, dodają mu klasy i stylu oraz dynamiki;

– charakteryzują się o wiele dokładniejszym wykonaniem od felg stalowych;

– przy odpowiednim traktowaniu posłużą nam o wiele dłużej aniżeli felgi stalowe;

– nadają atrakcyjny wygląd.

Kupując alufelgi koniecznie należy zwrócić uwagę na to, czy felgi posiadają wymagane certyfikaty ISO, VIA, JWL, wymagane na terenie Unii Europejskiej, które świadczą o wysokiej jakości produktu. (cytat: http://www.ladnefelgi.pl/pol_m_Felgi-361.html )

Utrzymanie w czystości takich felg jest niezmiernie ważne, gdyż przy niewłaściwym czyszczeniu, możemy doprowadzić do uszkodzeń warstwy lakierniczej. Producenci zalecają by nie myć felg aluminiowych żadnymi szczotkami, a jedynie miękką gąbką. Najlepiej nadają się do tego detergenty przeznaczone właśnie do tego rodzaju powierzchni, gdyż inne mogą zawierać substancje chemiczne mogące prowadzić do trwałych uszkodzeń. Felgi polerowane czy też chromowane wymagają o wiele większej dbałości, niż w przypadku felg z standardową powłokę srebną, ale za to mają o wiele ładniejsze walory estetyczne.